Złomowanie pojazdu w praktyce

Rozważasz zezłomowanie samochodu? Aby ułatwić Ci zadanie, przygotowaliśmy krótką ściągę, w której podpowiadamy, jak zezłomować samochód. Poniżej pierwsza część naszego poradnika – złomowanie pojazdu w praktyce.

Oddając samochód do stacji demontażu pojazdów, będziesz musiał przygotować komplet dokumentów:
– dowód rejestracyjny,
– karta pojazdu,
– umowa zakupu, jeśli pojazd nie był przerejestrowany na właściciela pojazdu. 

Oddając auto na kasacje właściciel auta powinien okazać przede wszystkim dowód rejestracyjny. Ważna jest też karta pojazdu, jeżeli została wydana. Jeśli któryś z tych dokumentów został zagubiony, wówczas właściciel pojazdu może przedstawić oświadczenie o zagubienie któregoś z dokumentów, czy to dowodu rejestracyjnego czy karty pojazdu. Jeśli natomiast zaginęły oba te dokumenty – złomujący auto może wystąpić do swojego wydziału komunikacji z prośbą o wystawienie zaświadczenia potwierdzającego jego dane i to że jest właścicielem pojazdu. Na tej podstawie można jak najbardziej legalnie zezłomować pojazd. 

A co w przypadku jeśli właściciel nie przerejestrował jeszcze pojazdu? Nic straconego, można zezłomować taki pojazd. Nie trzeba go przerejestrowywać jeśli ma on trafić na złom. Wystarczy oddając auto przedstawić umowę zakupu. 

Czy auto trzeba zezłomować osobiście? Nie, auto może oddać ktokolwiek, wystarczy że dana osoba zostanie upoważniona przez właściciela do zezłomowania w jego imieniu pojazdu. Nie zawsze właściciel  może osobiście wydać auto, ale wystarczy jego upoważnienie. Wówczas upoważniony zostaje wpisany na dokument potwierdzający złomowanie pojazdu i może podpisać zaświadczenie.

Po zezłomowaniu pojazdu i przedstawieniu wszystkich powyższych dokumentów właściciel otrzymuje zaświadczenie o demontażu pojazdu. Jeśli pojazd był cały i kompletny jest to ZAŚWIADCZENIE O DEMONTAŻU POJAZDU, jeśli natomiast auto było niekompletne, czyli nie miało akumulatora, czy innych części w wysokości powyżej 10 % masy pojazdu wówczas złomujący otrzymuje ZAŚWIADCZENIE O PRZYJĘCIU NIEKOMPLETNEGO POJAZDU. Na podstawie obu tych dokumentów złomujący pojazd może wyrejestrować je z urzędu i zakończyć ubezpieczenie auta.

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń:
Wycena aut – 883 15 15 15
Sprzedaż części – 790 785 506
Odbiór aut do złomowania – 883 15 15 15

Obserwuj NAS

PODOBNE POSTY

Skąd się bierze stal? Jak powstaje?

Skąd się bierze stal? Jak powstaje?

Stal to właściwie stop żelaza i węgla. Tak, węgla. Choć to z reguły tylko około 2%, to jednaknadal węgiel. Co ciekawe, im go więcej tym stal jest mocniejsza. Ale to nie jedyny składnik stali. Do jej powstania potrzebujemy jeszcze: wapień, rude, złom stalowy, wodę i...

Zużyte opony – do czego się jeszcze nadają?

Zużyte opony – do czego się jeszcze nadają?

Czy wiesz, że każdego roku na sam rynek Polski wprowadza się dziesiątki ton nowych opon? W samym roku 2018 przybyło na naszym rynku 274 tony zupełnie nowych kółek. Z czasem jednak opony te zużywają się. Część z nich niestety ląduje w lasach, na nielegalnych...

Wyrejestrowanie pojazdu w wydziale komunikacji

Wyrejestrowanie pojazdu w wydziale komunikacji

Rozważasz zezłomowanie samochodu? Aby ułatwić Ci zadanie, przygotowaliśmy krótką ściągę, w której podpowiadamy, jak zezłomować samochód. W pierwszym wpisie pisaliśmy o niezbędnych dokumentach, a w drugim o konsekwencjach niepoinformowania o zbyciu pojazdu. Poniżej...

Kontakt

Kontakt

DWCAR Damian Pawlak
ul. Gostyńska Szosa 27
64-125 Poniec

Email: kontakt@zlomowaniepawlak.pl

Godziny otwarcia:
Pon-Pt: 8.00-16.00
Sob: 8.00-13.00

NIP 696 153 48 00
REGON 301632997

Wycena aut

Sprzedaż części

Napisz do nas