SIEĆ ZBIERANIA POJAZDÓW

Od dnia 1 stycznia 2016 roku obowiązują  przepisy o zapewnieniu sieci zbierania pojazdów. Przepis ten dotyczy przedsiębiorców, którzy wprowadzają  pojazdy na polski rynek np. importerzy samochodów lub komisy samochodowe. Oznacza to, iż każdy przedsiębiorca, który sprowadzi z zagranicy pojazd na rynek Polski celem dalszej sprzedaży musi sobie zapewnić sieć zbierania pojazdów. 

Sieć zbierania pojazdów w praktyce

Jak wygląda taka sieć? Z iloma podmiotami należy ją zawrzeć? Wszystko zależy od ilości wprowadzanych na rynek pojazdów. Jeśli przedsiębiorstwo wprowadza na rynek poniżej 1000 pojazdów, wystarczy że umowa będzie zawarta z trzema Stacjami Demontażu Pojazdów. Można tę umowę podpisać też z punktami Zbierania Pojazdów, ale wówczas minimum jedną ze stron musi być Stacja Demontażu Pojazdów. Podobnie wygląda sytuacja przedsiębiorstw które wprowadzają na rynek powyżej 1000 pojazdów. Tu również albo musi być zawarta umowa z trzema Stacjami Demontażu Pojazdów lub Punktami Zbierania Pojazdów – w tym co najmniej jedną Stacją Demontażu. Różnica jednak jest taka, iż taki przedsiębiorca musi tę umowę zawrzeć z trzema w/w firmami w każdym z województw. 

Co musi zawierać umowa zapewnienia sieci zbierania pojazdów?

 Firma importująca pojazdy musi zawrzeć umowę w formie pisemnej, która będzie zawierać zapisy odnośnie:

  • przyjmowania pojazdów wycofanych z eksploatacji przez stację demontażu;
  • finansowania przez wprowadzającego pojazd kosztów gospodarowania odpadami pochodzącymi z pojazdów wycofanych z eksploatacji, w szczególności z pojazdów wycofanych z eksploatacji nieposiadających wartości rynkowej lub o wartości rynkowej ujemnej, w sposób zapewniający osiągnięcie poziomów odzysku i recyklingu, uwzględniając liczbę pojazdów wprowadzonych na terytorium kraju przez danego wprowadzającego pojazd.

Nasza sieć zbierania pojazdów

Musisz zapewnić sobie sieć zbierania pojazdów? Nie musisz już szukać trzech różnych punktów. 

Od roku 2019 nasza firma – DWCAR posiada własną sieć zbierania pojazdów, dzięki współpracy z innymi Stacjami Demontażu Pojazdów. Wystarczy odwiedzić nasze biuro, a wszelkie formalności załatwimy od ręki. Nie musisz odwiedzać trzech różnych Stacji Demontażu Pojazdów. Wystarczy wizyta w naszej firmie. Wyjaśnimy, pomożemy dopełnić formalności, pokierujemy gdzie wysłać umowę.

 Musisz wypełnić obowiązek posiadania sieci zbierania pojazdów?

 

Kontakt

Kontakt

DWCAR Damian Pawlak
ul. Gostyńska Szosa 27
64-125 Poniec

Email: kontakt@zlomowaniepawlak.pl

Godziny otwarcia:
Pon-Pt: 8.00-16.00
Sob: 8.00-13.00

NIP 696 153 48 00
REGON 301632997

Wycena aut

Sprzedaż części

Napisz do nas