[wpseo_breadcrumb]

Skup aut w Głogowie. Pomagamy uniknąć kłopotów

Policja w Głogowie regularnie przeprowadza kontrole pojazdów na ulicach miasta a także na trenie całego powiatu głogowskiego. Podczas kontroli sprawdzana jest nie tylko prędkość , z jaką poruszają się samochody oraz stan trzeźwości kierowców. Policjanci sprawdzają także stan techniczny pojazdów. To ważna informacja, zwłaszcza dla posiadaczy starszych, wyeksploatowanych już samochodów. Kiepski stan techniczny pojazdu może skutkować zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i niepotrzebnymi kłopotami dla właściciela takiego samochodu.

Policjant może zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu tylko w ściśle określonych, opisanych w przepisach przypadkach. Dowód rejestracyjny może zostać zatrzymany, gdy stan techniczny samochodu zagraża bezpieczeństwu. Najczęściej zdarza się to po wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone podstawowe i najważniejsze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy. Jednak dowód rejestracyjny może zostać zatrzymany także w sytuacji, gdy pojazd narusza wymagania ochrony środowiska, np. gdy policjanci stwierdzą wyciek płynów eksploatacyjnych. Inne wymienione w przepisach przypadki, w których zatrzymywany jest dowód rejestracyjny podczas kontroli drogowej to:

-stwierdzenia, że pojazd nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie lub termin badania nie został wyznaczony prawidłowo

-stwierdzenia, że badanie techniczne zostało dokonane przez jednostkę do tego nieupoważnioną,

-uzasadnione przypuszczenie, że dane dotyczące dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) zawarte w centralnej ewidencji pojazdów nie odpowiadają stanowi faktycznemu.

Od 12 lat skupujemy samochody w Głogowie

Równie ważne są decyzje, które podejmie policjant już po zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego. Otóż ocenia on, czy pojazd nadaje się do dalszej jazdy. To bardzo ważne dla kierowcy. W sytuacji, gdy policjant uzna, że samochodem można się jednak poruszać, wówczas, po zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego, wystawi pokwitowanie umożliwiające jazdę przez kolejne 7 dni. To czas dla właściciela samochodu na dokonanie niezbędnych napraw i przeglądu. Właściciel nie musi martwic się o to, jak dojechać do warsztatu. Gorzej, gdy policjant zakaże dalszej jazdy. Wtedy należy samochód odholować: albo wynająć lawetę, albo prosić kogoś o zaholowanie do warsztatu. Można jeszcze zrobić jedną rzecz. Można zadzwonić do firmy DWCar, która skupuje auta w Głogowie i sprzedając starego grata, definitywnie pozbyć się problemu.

Od lat skupujemy auta w Głogowie i często podczas rozmów z właścicielami pojazdów pojawia się pytanie, co to znaczy, że pojazd jest niezdatny do jazdy? Oczywiście są sytuacje bezdyskusyjne, po wypadkach, w których samochód został bardzo poważnie uszkodzony. Ale też zdarzają się w Głogowie przypadki zatrzymania dowodów rejestracyjnych samochodów, które są na chodzie i wydawałoby się, że są jak najbardziej zdolne do dalszej jazdy. Warto tutaj pamiętać, że nie zawsze to wystarcza. Jednym z częstych powodów, dla których policjanci zatrzymują podczas kontroli drogowej dowody rejestracyjne są niesprawne, czy źle działające światła.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami każdy pojazd, który został dopuszczony do ruchu, musi posiadać sprawne oświetlenie. Dotyczy to wszystkich świateł zamontowanych w samochodzie. Jeżeli podczas kontroli drogowej policjant stwierdzi awarię, może zatrzymać dowód rejestracyjny. Warto dodać, że dokument nie jest zatrzymywany w formie fizycznej, ale wirtualnie. To znaczy, że fakt zatrzymania odnotowany jest w systemie CEPiK. Do tej bazy ma wgląd każdy policjant z komendy w Głogowie.

Jak sprzedać w Głogowie auto z zatrzymanym dowodem rejestracyjnym?

Czy warto ryzykować i jeździć autem bez dowodu rejestracyjnego? Zdecydowanie nie warto. W momencie ponownego zatrzymania można spodziewać się mandatu sięgającego nawet 500 zł i zakazu dalszej jazdy. Auto należy wtedy już niezwłocznie odwieźć do serwisu, a później na przegląd lawetą, co wygeneruje dalsze koszty. Na tym nie kończą się niedogodności związane z użytkowaniem pojazdu z zatrzymanym dowodem rejestracyjnym. Możemy bowiem spodziewać się potencjalnych problemów z firmą ubezpieczeniowa, w której mamy wykupioną polisę OC na auto.

Oczywiście odzyskanie dowodu rejestracyjnego jest możliwe, ale często bezcelowe. W takich sytuacjach radzimy pozbyć się samochodu generującego same kłopoty. Aby odzyskać spokój wystarczy znaleźć firmę prowadzącą skup aut w Głogowie. Wystarczy jeden telefon lub mail do firmy DWCar zajmującej się skupem samochodów. To wiarygodny i rzetelny partner, ponieważ nie tylko pomoże pozbyć się kłopotu, ale jeszcze pozwoli na tym zarobić. Za każde kupione auto firma od ręki wypłaca uzgodnioną cenę.

Brak dowodu rejestracyjnego nie przeszkadza

Czy DWCar kupi auto, które ma zatrzymany dowód rejestracyjny? Oczywiście, to żaden problem. Wystarczy, że właściciel okaże nam „poświadczenia dowodu rejestracyjnego”, czyli zaświadczenie o wydaniu dowodu rejestarcyjnego. To dokument, który uzyskuje się w wydziale komunikacji Starostwa Powiatowego w Głogowie przy ul. Gen. Władysława Sikorskiego 21.

Do wydania poświadczenia potrzebne są dokumenty potwierdzające utratę (kradzież lub zagubienie) albo zatrzymanie dowodu rejestracyjnego (np. podczas kontroli drogowej). Jeżeli auto, którego chcemy się pozbyć, nie zostało jeszcze przerejestrowane na nas, to o poświadczenie dowodu rejestracyjnego należy się postarać w wydziale komunikacji właściwym dla poprzedniego właściciela pojazdu. Wtedy do otrzymania zaświadczenia o wydaniu dowodu rejestracyjnego należy przedłożyć dodatkowo umowę kupna-sprzedaży samochodu.

„Poświadczenie dowodu rejestracyjnego pojazdu” zazwyczaj wydawane jest przez wydział komunikacji od ręki za niewielką opłatą.

Jakie dokumenty są potrzebne przy sprzedaży auta w Głogowie

Po zdobyciu zaświadczenia o wydaniu dowodu rejestracyjnego należy skontaktować się z nami. Najlepiej zadzwonić, wysłać maila lub lub znaleźć nas na Facebooku. Od razu zaoferujemy atrakcyjną i uczciwą cenę za pojazd. Wycena nic nie kosztuje. Cena zależy przede wszystkim od modelu samochodu i jego wagi, a także w niewielkiej części od jego stanu. Za zdekompletowane samochody cena będzie niższa, niż w przypadku samochodów kompletnych. Zawsze jednak będzie to cena uczciwa. Po ustaleniu ceny, ustalony zostanie termin odbioru samochodu. Najczęściej jest to już następny dzień. Na własny koszt DWCar dojeżdża do Głogowa i do każdej miejscowości w okolicy. Transport nic klienta nie kosztuje i nie ma też wpływu na cenę za samochód.

Każdy sprzedający firmie DWCar samochód otrzyma niezbędne do wyrejestrowania pojazdu dokumenty. Aby moc je wydać należy potrzebujemy tylko dowodu rejestracyjnego lub poświadczenia dowodu rejestracyjnego. Kupując auto musimy mieć pewność, że sprzedaje je właściciel lub osoba upoważniona. Potrzebne więc jest też potwierdzenie własności samochodu. Jeśli auto jest zarejestrowane na inną osobę, potrzebny jest dokument potwierdzający kto jest jego faktycznym właścicielem. Przy sprzedaży samochodu nie musi być obecny właściciel, ale dowolna osoba. Ważne, by posiadała upoważnienie właściciela do zezłomowania auta. W razie gdy samochód ma kilku właścicieli, potrzebna jest zgoda ich wszystkich na kasację pojazdu. W przypadku, gdy samochód jest pojazdem firmowym potrzebny będzie wydruk z KRS-u z danymi firmy, do której należy samochód.

O czym należy pamiętać sprzedając auto na kasację w Głogowie

Taka jest procedura, która umożliwia na skup i złomowanie aut w Głogowie i innych miejscowościach w okolicy. Firma DWCAR ze swej strony zapewnia szybkie terminy realizacji, miłą i kompetentną obsługę, darmowy transport auta i uczciwą, satysfakcjonującą cenę.

I jeszcze jedna bardzo ważna informacja dla osób, które sprzedają samochód na kasację w Głogowie i okolicy. Sprzedając samochód na kasacja można to zrobić tylko i wyłącznie na rzecz legalnie działającej firmy, która posiada stosowne zezwolenia i certyfikaty. Tylko taka firma gwarantuje skasowanie pojazdu zgodnie z prawem. Pamiętajmy, że taka firma musi figurować na liście uprawnionych podmiotów publikowanej przez Marszałka Województwa. DWCar posiada wszelkie niezbędne pozwolenia i figuruje na takiej liście Marszałka Województwa Wielkopolskiego. DWCar działa od 12 lat na terenie trzech województw: wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. Miasto Głogów i gminy wiejskie: Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice to także teren naszego działania.

Potrzebujesz szybko i bezpiecznie zezłomować auto? Nie szukaj dalej!

Kontakt

Kontakt

DWCAR Damian Pawlak
ul. Gostyńska Szosa 27
64-125 Poniec

Email: kontakt@zlomowaniepawlak.pl

Godziny otwarcia:
Pon-Pt: 8.00-16.00
Sob: 8.00-13.00

NIP 696 153 48 00
REGON 301632997

Wycena aut

Sprzedaż części

[wpforms_selector form_id="372100" show_title="on" _builder_version="4.19.5" _module_preset="default" global_colors_info="{}"][/wpforms_selector]