[wpseo_breadcrumb]

Skup aut Kalisz

Firma DWCar działa na rynku od 12 lat. Zajmujemy się skupem samochodów w Kaliszu i ich złomowaniem. Działamy w zgodzie z przepisami i z troską o środowisko. Z dumą podkreślamy, że nasza działalność, której istota polega na szeroko pojętym recyklingu, przyczynia się do zachowania zasobów naturalnych planety i likwidacji przyczyn zmian klimatycznych.

Co zrobić ze starym autem w Kaliszu?

W Kaliszu i okolic zazwyczaj skupujemy samochody, które już nie nadają się do użytku i które właścicielowi mogą przysporzyć jedynie kłopotów. Przyczyny tego mogą być różne. Samochód jest zepsuty, a koszt naprawy przewyższa jego wartość. W innym przypadku samochód jest jeszcze sprawny, ale jego stan techniczny na tyle zły, że już został zatrzymany przez policję podczas kontroli lub diagnostę podczas przeglądu dowód rejestracyjny. Albo takie zatrzymanie grozi w każdej chwili. Policyjna kontrola na drodze może się przecież zdarzyć w każdym momencie podczas jazdy. Jeśli są w Kaliszu lub w okolicznych gminach osoby, które chcą się pozbyć starego auta, czekamy na kontakt.

Zagrożenie pożarami aut w Kaliszu

Nie należy z tym zwlekać, bo nawet niesprawne, stojący sobie gdzieś na podwórzu pojazd, może stanowić realne zagrożenie dla ludzi. W każdej chwili może na przykład dojść do pożaru. Przyczyn może być wiele. Najczęściej winę za pożar samochodu ponosi wadliwa lub stara instalacja elektryczna.

Często w kilkunastoletnich pojazdach, podczas eksploatacji kolejni właściciele dokonywali i ingerencji w oryginalną instalację elektryczną, na przykład przy montażu dodatkowych akcesoriów. Chodzi o takie elementy dodatkowego wyposażenia jak alarmy, czy sprzęt audio. Nie zawsze prace były wykonywane w profesjonalnych warsztatach elektromechanicznych, ale przez samych kierowców. Najczęstszym popełnianym przy takich przeróbkach błędem jest stosowanie do zabezpieczania obwodów bezpieczników o niewłaściwych parametrach. Nie wiadomo też jakiej taśmy użyto do izolacji przewodów. Czy nie była to taśma kiepskiej jakości i czy po latach zachowała swoje izolacyjne właściwości. Kiedy izolacja się wykruszy, złuszczy lub rozklei dojść może do zwarcia instalacji i w konsekwencji do pożaru.

Do pożaru może też doprowadzić zwarcie klemy akumulatora z blachą nadwozia. Lub urwany albo zaśniedziały przewód masowy między nadwoziem a silnikiem. Prąd płynie wtedy przez jeden z cieńszych przewodów, który się bardzo nagrzewa, co powoduje zapalenie się jego izolacji.

Nieużywane samochody poważnym zagrożeniem

Do takich pożarów dochodzi w Kaliszu. Przykładem może być pożar samochodu marki citroen, do którego doszło w lipcu przy ul. Korczaka. Ogień gasiły aż dwie jednostki straży pożarnej. Na szczęście tym razem nikt nie ucierpiał. Przyczyną pojawienia się ognia było właśnie zwarcie instalacji elektrycznej pod pokrywą silnika.

Nie tylko instalacja elektryczna może być przyczyną pożaru. Ogień może się pojawić nawet w samochodzie, w którym odłączono od akumulatora. Jeśli ktoś myśli, że to wystarczające zabezpieczenie przed ogniem, jest w błędzie.

O tym, jak bardzo może się nagrzać wnętrze samochodu przypominamy sobie zazwyczaj tylko wtedy, gdy wsiadamy do naszego auta po kilku godzinach parkowania w słońcu i wszystko nas parzy. To jednak najmniejszy problem. Mało kto zdaje sobie sprawę z powstającego wtedy zagrożenia pożarowego.

Wnętrze pojazdu w kilka minut potrafi się rozgrzać się nawet do prawie 50 stopni Celsjusza. Ale wiele elementów wyposażenie osiąga jeszcze wyższa temperaturę. Fotele, kierownica czy deska rozdzielcza w ekstremalnych przypadkach potrafią się rozgrzać nawet do 70 stopni Celsjusza. W sytuacji, gdy mamy do czynienia z materiałami już wyeksploatowanymi po kilkunastu latach użytkowania może dochodzić do samozapłonów. W samochodzie może dojść do eksplozji lub samozapłonu różnych przedmiotów, takich jak zapalniczka, alkoholowy płyn do dezynfekcji rąk czy nawet wkład z odświeżaczem powietrza. Nie są to częste przypadki, ale się zdarzają. W naszej praktyce mieliśmy już do czynienia z takimi sytuacjami, także w Kaliszu.

Nie należy zwlekać ze sprzedażą auta w Kaliszu

Zwlekając z pozbyciem się starego grata warto pamiętać o tym, że co roku w Polsce dochodzi do 8000 pożarów samochodów. W samym Kaliszu w 2021 roku płonęło aż 30 samochodów. Lepiej więc dmuchać na zimne. Proponujemy najlepszy sposób na likwidację takiego ryzyka. Kupimy każde takie auto w Kaliszu i okolicy.

Najlepiej skontaktować się z nami telefonicznie, mailowo lub na Facebooku. To nic nie kosztuje. Zaproponujemy atrakcyjną i uczciwa cenę za pojazd. Wycena jest darmowa. Cena zależy przede wszystkim od modelu samochodu. Za zdekompletowany samochód cena będzie niższa, niż w przypadku samochodu kompletnego. Po ustaleniu ceny, umówimy dogodny termin odbioru samochodu. Przyjedziemy do Kalisza i od każdej miejscowości w okolicy. Transport nic nie kosztuje i nie ma wpływu na cenę za samochód.

Każdy sprzedający nam samochód otrzyma niezbędne do wyrejestrowania pojazdu zaświadczenie o kasacji. Samochód należy wyrejestrować w ciągu 30 dni w wydziale komunikacji w Starostwie Powiatowym w Kaliszu przy. placu Św. Józefa. Należy też powiadomić firmę ubezpieczeniową, by wygasić polisę OC i odzyskać część zapłaconej składki.

Sprzedaż auta firmie DWCAR umożliwia bezproblemowe i zgodne z prawem przeprowadzenie całej procedury złomowania pojazdu. Sprzedając samochód na kasację w Nowej Soli i okolicy można to zrobić tylko i wyłącznie na rzecz legalnie działającej firmy, która posiada stosowne zezwolenia i certyfikaty. Tylko taka firma gwarantuje skasowanie pojazdu zgodnie z prawem. Pamiętajmy, że taka firma musi figurować na liście uprawnionych podmiotów publikowanej przez Marszałka Województwa. DWCar posiada wszelkie niezbędne pozwolenia i figuruje na takiej liście Marszałka Województwa Wielkopolskiego. DWCar działa od 12 lat na terenie trzech województw: wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. Kalisz i gminy Blizanów, Brzeziny, Ceków Kolonia, Godziesze Wielkie, Koźminek, Lisków, Mycielin i Opatówek to także teren naszego działania. Zapewniamy dojazd do każdego miejsca, szybkie terminy realizacji, miłą i kompetentna obsługę, darmowy transport auta i uczciwą cenę.

Potrzebujesz szybko i bezpiecznie zezłomować auto? Nie szukaj dalej!

Kontakt

Kontakt

DWCAR Damian Pawlak
ul. Gostyńska Szosa 27
64-125 Poniec

Email: kontakt@zlomowaniepawlak.pl

Godziny otwarcia:
Pon-Pt: 8.00-16.00
Sob: 8.00-13.00

NIP 696 153 48 00
REGON 301632997

Wycena aut

Sprzedaż części

[wpforms_selector form_id="372100" show_title="on" _builder_version="4.19.5" _module_preset="default" global_colors_info="{}"][/wpforms_selector]