[wpseo_breadcrumb]

Skup aut Leszno

Każdy przedmiot się kiedyś zużyje, samochód też. Nic nie jest wieczne. Masz już dosyć wiecznych napraw? Kupiłeś nowy samochód, a stary poszedł w odstawkę? A może już całkowicie wysiadł i nie chce odpalić? Jeśli Twoje auto nie nadaje się już do użytku, stoi na parkingu albo na Twojej posesji, nie czekaj dłużej, nie stwarzaj sobie niepotrzebnie problemów. Jesteś z Leszna lub okolic, zadzwoń, pozbawimy Cię kłopotu i jeszcze na tym zarobisz. Skupujemy auta w Lesznie i okolicznych gminach.

Stare auta zatruwają środowisko w Lesznie

Stary grat, którego już nie używasz, to same kłopoty dla właściciela. Chociaż nie korzysta już z samochodu, to musi go opłacać. Na przykład ma obowiązek wykupienia polisy OC. To nic, że już nie jeździ tym pojazdem. To nie ma żadnego znaczenia. Brak aktualnej polisy OC to potężne kary finansowe, nawet do 6200 złotych!

Taki pojazd to także kłopot dla środowiska. Jeśli zależy Ci na tym, by żyć w czystym i nieskażonym środowisku, jeśli nie chcesz zatruwać natury, a posiadasz stare, nieużywane auto, powinieneś się go jak najszybciej pozbyć. Dlaczego? W każdej chwili z samochodu mogą wyciec płyny eksploatacyjne Na przykład stary, przepracowany olej silnikowy, który zanieczyści glebę. Takie oleje w świetle obowiązującego w Polsce prawa są zaliczone do odpadów niebezpiecznych.

Stwarzają zagrożenie dla zdrowia człowieka i dla środowiska. W oleju poddawanym wysokiej temperaturze powstają tzw. wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne. Są to substancje silnie rakotwórczymi. W efekcie procesów chemicznych z oleju i uszlachetniających go dodatków wytrącają się substancje proste takie jak węglany wapnia, magnezu i baru oraz złożone: siarczki i tlenki metali. W przepracowanych olejach silnikowych występują również związki metali z łożysk ślizgowych i korpusów. Te wszystkie substancje stanowią poważne zagrożenie dla środowiska.

W Ustawie o odpadach definiuje się pojęcie oleju odpadowego. Według jej zapisów to: „wszelkie mineralne lub syntetyczne oleje smarowe, lub przemysłowe, które przestały się nadawać do użytku, do jakiego były pierwotnie przeznaczone, w szczególności zużyte oleje z silników spalinowych i oleje przekładniowe, oleje smarowe, oleje turbinowe oraz oleje hydrauliczne”. Ponieważ są to substancje trujące, ustawa zakazuje jakiegokolwiek „zrzutu olejów odpadowych do wód, gleby lub ziemi”. Dotyczy to też starego, przepracowanego oleju silnikowego. Warto pamiętać, że każdy wyciek oleju z silnika, także z silnika z nieużywanego samochodu, traktowany jest jak nielegalny zrzut oleju do gleby i zagrożony karą grzywny.

Sprzedaj auto w Lesznie. Pozbądź się kłopotu i zarób pieniądze

Z drugiej strony wspomniana ustawa reguluje sposób, w jaki taki olej powinien być usunięty z samochodu i zutylizowany. Nie mogą tego zrobić osoby fizyczne, czyli kierowca lub właściciel samochodu w garażu, a tylko i wyłącznie firma posiadająca zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie gospodarowania odpadami. Przedsiębiorstwem takim jest firma DWCar. Zajmujemy się profesjonalnym skupem aut używanych, które poddawane są w naszej stacji demontażu profesjonalnej rozbiórce i utylizacji. Wystarczy do nas zadzwonić, a my rozwiążemy każdy problem ze starym autem. Dzięki temu posiadacz starego samochodu nie tylko pozbędzie się kłopotu, ale jeszcze otrzyma od nas pieniądze. Skupujemy samochody na kasację na uczciwych zasadach i na podstawie rzetelnej wyceny. Zaufało nam wielu klientów w Lesznie i okolicy.

Sprzedając samochód na kasację w Lesznie i okolicy można to zrobić tylko i wyłącznie na rzecz legalnie działającej firmy, która posiada stosowne zezwolenia i certyfikaty. Tylko taka firma gwarantuje skasowanie pojazdu zgodnie z prawem. Pamiętajmy, że taka firma musi figurować na liście uprawnionych podmiotów publikowanej przez Marszałka Województwa. DWCar posiada wszelkie niezbędne pozwolenia i figuruje na takiej liście Marszałka Województwa Wielkopolskiego. DWCar działa od 12 lat na terenie trzech województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego. Miasto Leszno i gminy Wijewo, Włoszakowice, Lipno, Osieczna, Krzemieniewo, Rydzyna i Święciechowa to także teren naszego działania. Zapewniamy dojazd do każdego miejsca. Szybkie terminy realizacji, miłą i kompetentna obsługę, darmowy transport auta i uczciwą cenę.

Potrzebujesz szybko i bezpiecznie zezłomować auto? Nie szukaj dalej!

Kontakt

Kontakt

DWCAR Damian Pawlak
ul. Gostyńska Szosa 27
64-125 Poniec

Email: kontakt@zlomowaniepawlak.pl

Godziny otwarcia:
Pon-Pt: 8.00-16.00
Sob: 8.00-13.00

NIP 696 153 48 00
REGON 301632997

Wycena aut

Sprzedaż części

[wpforms_selector form_id="372100" show_title="on" _builder_version="4.19.5" _module_preset="default" global_colors_info="{}"][/wpforms_selector]