[wpseo_breadcrumb]

Skup aut Luboń

DWCar to firma zajmująca się skupem aut i posiadająca wszystkie niezbędne pozwolenia i certyfikaty. DWCar to stacja demontażu pojazdów znajdująca się na liście uprawnionych przedsiębiorstw publikowanej przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Przedsiębiorstwo działa na terenie trzech województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego. Prowadzimy skup aut także w Luboniu.

Skupujemy samochody niezależnie od modelu i wieku. Trafiają do nas samochody, które w naszej stacji demontażu poddajemy procesowi kasacji. Samochody demontujemy, a poszczególne elementy podawane są recyclingowi. Nasza działalność przyczynia się do poprawy stanu środowiska naturalnego i do ochrony naturalnych zasobów naszej planety. Dbamy o to, by z bogactw naturalnych ziemi mogły korzystać także przyszłe pokolenia: nasze dzieci i wnuki.

Auta najczęściej kupowane w Luboniu

Najczęściej kupujemy auta, które już zakończyły swój czas eksploatacji lub są tego bardzo bliskie. Zużyły się i teraz stanowią problem dla właściciela. Chcąc uniknąć niepotrzebnych kosztów, głównie składki OC i ewentualnych kara z nieubezpieczenie nieużywanego samochodu najlepiej zwrócić się do nas.

Nie warto z tym zwlekać. Podobnie jest w przypadku właścicieli samochodów, które nie przeszły przeglądu technicznego w stacji kontroli pojazdów. Najczęściej nie warto wydawać pieniędzy, by przywrócić je do stanu technicznego wymaganego przepisami. Taki wydatek najprawdopodobniej się nie zwróci i, co także istotne, nie będzie ostatnim. Każdy samochód, tak jak każdy inny przedmiot, ma określoną maksymalną żywotność. Jedne modele służą dłużej, inne krócej, ale prędzej czy później każdy pojazd należy zezłomować i poddać recyclingowi. Nie warto przegapić tego momentu.

Wiemy o tym najlepiej, bo przez nasze ręce przeszły już tysiące pojazdów wielu marek i modeli. Jesteśmy wieloletnimi praktykami. W praktyce widzimy to, co przeczytać można na wielu motoryzacyjnych portalach. Lubują się one w publikowaniu wszelkiego rodzaju rankingów. W tym rankingów najbardziej zawodnych samochodów. Jeden z takich rankingów opublikował niedawno portal www.autokult.pl

Tych aut pozbądź się jak najszybciej

Wymienione w nim samochody rzeczywiście bardzo często trafiają do naszej stacji demontażu. W czołówce znalazła się np. Alfa Romeo 156 przed liftem. W dużej większości to egzemplarze „zajeżdżona”, a te ze stosunkowo niewielkim przebiegiem to przysłowiowa studnia bez dna potencjalnie generująca wysokie koszty. Kolejny na tej liście jest Fiat Cinquecento. Konstrukcja nie jest bezpieczna i nie zapewnia komfortu eksploatacji, a kondycja większości samochodów na rynku nie jest najlepsza. To delikatne samochody i mają już swoje lata, Większość egzemplarzy jest w opłakanym stanie technicznym. Masowo trafiają do naszego szrotu.

Punto I to kolejny Fiat w tym rankingu. Także w Luboniu kierowcy pozbywają się go na potęgę. Punto I było hitem, ale wiele lat temu. Teraz to leciwe auta, których najlepiej się pozbyć na dobre. To przysłowiowa kupa złomu. Trudno się dziwić, bo przecież ten model , nigdy ten nie grzeszył wysoka jakością materiałów i wykonania. Jego „wizytówka” to awaryjne zawieszenie, kiepska elektryka, słabe skrzynie biegów. To wszystko jest tylko potencjalnym źródłem kłopotów.

Które samochody nadają się do kasacji

Kolejna pozycja w niechlubnym rankingu to Ford Escort od Mk5  do Mk7. Kiedyś bardzo przyzwoite auto, ale nie wytrzymało próby czasu. Jeśli ktoś je posiada, powinien pozbyć się jak najszybciej. My go kupimy, mimo że to prawdopodobnie już tylko jeżdżący wrak. Wszechobecna korozja, zniszczone zawieszenie, prychające silniki i rozpadające się wnętrza.

Ford Mondeo Mk 1 był przebojem, bo był samochodem od wszystkiego, a przede wszystkim od ciężkiej pracy. Dlatego te auta są najczęściej albo zajeżdżone albo powypadkowe. Portal www.autokult.pl tak podsumowuje opinie o tym modelu: „Samochody jeżdżące po ulicach wyglądają zwykle koszmarnie. Nie spełniają jakichkolwiek norm bezpieczeństwa. Większość powinna być wycofana z eksploatacji, ale żyją dzięki wyrozumiałym diagnostom.” To wprawdzie jedno z najtańszych aut segmentu, ale… nigdy nie wiadomo kiedy się popsuje. Poza tym rdzewieje, co potwierdzamy. Www.autokult.pl: „A ponieważ niemal wszystkie auta są skrajnie wyczerpane trudami eksploatacji, a nie opłaca się ich naprawiać, więc nikt tego nie robi.” My chętnie je kupimy. Czy w Luboniu ktoś chce się pozbyć „monciaka”?

To czołówka najgorszych gruchotów, których należy się jak najszybciej pozbyć. W tym niechlubnym rankingu znalazły się jeszcze: Honda HR-V, Jaguar X-Type, Land Rover Freelander I przed liftingiem, Land Rover Range Rover P38, Mercedes Klasy S W220.

My do rankingu portalu dorzucamy jeszcze: VW Golfa IV i V, Opla Astrę G i Peugeota 206.

Jak wyrejestrować auto w Luboniu

Jeśli ktoś ma kłopot ze znalezieniem kupca na swój samochód, koniecznie powinien skontaktować się z nami. Czekamy na klientów z Lubonia. Każdy, kto sprzeda nam samochód, otrzyma niezbędne do wyrejestrowania pojazdu dokumenty. Po sprzedaży właściciel pojazdu ma 30 dni, by je wyrejestrować w wydziale komunikacji w Starostwie Powiatowym w Poznaniu przy ul. Jackowskiego 18.

Aby kupić samochód na kasację i wydać zaświadczenie potrzebne do wyrejestrowania auta, potrzebujemy tylko dowodu rejestracyjnego. Zdarza się, że dowód rejestracyjny został zagubiony, zniszczył się, został skradziony lub zatrzymany przez policję na przykład podczas kontroli pojazdu. To nie jest duży problem, bo w takiej sytuacji samochód przyjmiemy na podstawie tak zwanego poświadczenia dowodu rejestracyjnego. Aby je otrzymać, należy udać się do wydziału komunikacji w Starostwie Powiatowym w Poznaniu przy ul. Jackowskiego 18. Należy zabrać ze sobą umowę kupna-sprzedaży samochodu lub fakturę. Poświadczenie dowodu rejestracyjnego wydawane jest od ręki i nie trzeba na nie czekać. Trzeba się jednak liczyć z niewielką opłatą za jego wydanie.

Nie tyko właściciel może sprzedać samochód

Kupując auto musimy mieć pewność, że sprzedaje je właściciel pojazdu lub osoba upoważniona. Pracownik przy odbiorze auta zapyta więc o potwierdzenie własności samochodu. Jeśli auto jest zarejestrowane na inna osobę, to będzie potrzebny dokument potwierdzający kto jest jego faktycznym właścicielem. Przy sprzedaży samochodu nie musi być obecny właściciel, ale dowolna osoba. Ważne, by posiadała upoważnienie właściciela do zezłomowania auta. W razie gdy samochód ma kilku właścicieli, potrzebna jest zgoda ich wszystkich na kasację pojazdu. W przypadku, gdy samochód jest pojazdem firmowym potrzebny będzie wydruk z KRS-u z danymi firmy, do której należy samochód.

Taka jest procedura, która umożliwi skup i złomowanie auta w Luboniu i w każdej innej miejscowości. Firma DWCAR ze swej strony zapewnia szybkie terminy realizacji, miłą i kompetentna obsługę, darmowy transport auta i uczciwą, satysfakcjonującą cenę.

I najważniejsze. Należy pamiętać, że sprzedając samochód na kasację, można to zrobić tylko i wyłącznie na rzez legalnie działającej firmy, która posiada zezwolenie i gwarantuje skasowanie pojazdu zgodnie z prawem.

Potrzebujesz szybko i bezpiecznie zezłomować auto? Nie szukaj dalej!

Kontakt

Kontakt

DWCAR Damian Pawlak
ul. Gostyńska Szosa 27
64-125 Poniec

Email: kontakt@zlomowaniepawlak.pl

Godziny otwarcia:
Pon-Pt: 8.00-16.00
Sob: 8.00-13.00

NIP 696 153 48 00
REGON 301632997

Wycena aut

Sprzedaż części

[wpforms_selector form_id="372100" show_title="on" _builder_version="4.19.5" _module_preset="default" global_colors_info="{}"][/wpforms_selector]