[wpseo_breadcrumb]

Skup aut Zielona Góra

W 2021 roku w województwie lubuskim zarejestrowano ponad 52 tysiące pojazdów. Zdecydowana większość z nich to były samochody używane, sprowadzone z zagranicy lub kupione na krajowym rynku wtórnym. Statystyki za 2021 i 2022 rok potwierdzają, że wydłuża się średni wiek sprowadzanych do Polski i nowo rejestrowanych w Polsce i województwie lubuskim samochodów.

Samochody w Zielonej Górze coraz starsze

W kwietniu 2022 średni wiek samochodu sprowadzonego do Polski wyniósł 12,6 roku i był najwyższy w historii. Jednocześnie skraca się czas średniej żywotności samochodu. Obecnie to ok. 15-20 lat. Montowane we współczesnych samochodach silniki wytrzymują średnio około 300 tys. km. Natomiast średni wiek samochodów skupowanych przez firmę DWCar to 22 lata.

Wiek samochodu oraz jego stan techniczny to najważniejsze czynniki wpływające na jego wartość na rynku wtórnym. Naturalne jest, że wraz z wiekiem spada tzw. wartość handlowa pojazdu. Znaczny jej ubytek następuje też w przypadku samochodów, które w swej historii miały jakieś incydenty blacharsko-lakiernicze, czyli brały udział w wypadku lub stłuczce. Warto zaznaczyć, że naprawa samochodu nawet w autoryzowanej sieci warsztatów nie zapobiega utracie wartości handlowej. I to nawet pomimo tego, że po dokonanych naprawach samochód odzyskuje sprawność techniczną. Spadek wartości handlowej w takim przypadku wynika z preferencji osób kupujących pojazd. Z reguły klienci szukają pojazdów bezwypadkowych i o stosunkowo niskich przebiegach.

Nie należy się tym jednak tak bardzo przejmować. Spadek wartości każdego urządzenia, także samochodu, to w gospodarce wolnorynkowej zjawisko jak najbardziej normalne, z którym należy się pogodzić.

Eksperci radzą stare auta sprzedać na kasację

Wraz ze wzrostem średniego wieku samochodów użytkowanych przez kierowców w naszym kraju, rosnąć będzie też liczba samochodów nie nadających się już do jazdy lub wymagających kosztownych napraw.

Dlatego bardzo ważna jest świadomość i odpowiedzialna postawa właścicieli samochodów z wieloletnią hisotrią. Jak słusznie podaje portal motoryzacyjny www.autokokult.pl : „Znaczna większość starych samochodów to niestety graty, nad zakupem których nie powinniście nawet rozmyślać. Zastanowić się powinni raczej właściciele takich wozów, którzy w odpowiednim momencie zamiast je zezłomować, starają się je sprzedać. Nie negujemy sensu eksploatacji takich samochodów, jeśli się je już posiada. Negujemy za to zasadność ich zakupu.”

Z tego płynie jeden wniosek: często w przypadku posiadania starego auta i chęci pozbycia się go, zamiast szukać klientów na rynku wtórnym warto znaleźć wyspecjalizowaną firmę, która zajmuje się skupem aut na kasację.

Klienci w Zielonej Górze zadowoleni z usług firmy DWCar

-Pierwotnie dałem ogłoszenie i chciałem sprzedać to auto komuś, kto jeszcze nim pojeździ – opowiadał naszemu pracownikowi jeden z klientów, pan Marek, mieszkaniec Zielonej Góry, od którego kupiliśmy Renault Lagunę II. – Ale potem zdałem sobie sprawę, że to nie jest bezpieczne auto, często się psuje, ma zawieszenie do wymian i kiepskie hamulce. Ja nie byłem już z niego zadowolony. Pomyślałem, że nie chcę, by ktoś potem miał do mnie pretensje, że mu sprzedałem taki złom. Postanowiłem więc oddać ten złom na złom. Znalazłem w internecie Waszą firmę DWCar, która prowadzi skup aut w Zielonej Górze. Zadzwoniłem, dogadałem się co do ceny i na drugi dzień byliście już u mnie. Za otrzymane pieniądze doposażyłem sobie mój drugi samochód, kupiłem do niego ładne, używane alufelgi.

Tak jak każdy sprzedający nam samochód, pan Marek z Zielonej Góry oprócz pieniędzy otrzymał niezbędne do wyrejestrowania pojazdu dokumenty. Po sprzedaży nam auta ma 30 dni, by je wyrejestrować w wydziale komunikacji w Urzędzie Miejskim w Zielonej Górze przy ul. Sienkiewicza. Mieszkańcy gmin Babimost, Bojadła, Czerwieńsk, Kargowa, Nowogród Bobrzański,

Sulechów, Świdnica, Trzebiechów i Zabór wyrejestrowania samochodu dokonują w w wydziale komunikacji Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze przy ul. Podgórnej 5.

Kasacja pojazdów w Zielonej Górze

Aby móc wydać zaświadczenie o kasacji pojazdu potrzebne do wyrejestrowania samochodu potrzebujemy tylko dowodu rejestracyjnego. Zdarza się, że dowód rejestracyjny został zagubiony, zniszczył się, został skradziony lub zatrzymany przez policję podczas kontroli drogowej.

Czy DWCar kupi auto, które ma zatrzymany dowód rejestracyjny? Oczywiście, to żaden problem. Wystarczy, że właściciel okaże nam „poświadczenia dowodu rejestracyjnego”, czyli zaświadczenie o wydaniu dowodu rejestracyjnego. To dokument, który uzyskuje się w wydziale komunikacji w Urzędzie Miejskim w Zielonej Górze przy ul. Sienkiewicza lub w wydziale komunikacji Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze przy ul. Podgórnej 5.

Do wydania poświadczenia potrzebne są dokumenty potwierdzające utratę (kradzież lub zagubienie) albo zatrzymanie dowodu rejestracyjnego (np. podczas kontroli drogowej). Jeżeli auto, którego chcemy się pozbyć, nie zostało jeszcze przerejestrowane na nas, to o poświadczenie dowodu rejestracyjnego należy się postarać w wydziale komunikacji właściwym dla poprzedniego właściciela pojazdu. Wtedy do otrzymania zaświadczenia o wydaniu dowodu rejestracyjnego należy przedłożyć dodatkowo umowę kupna-sprzedaży samochodu.

„Poświadczenie dowodu rejestracyjnego pojazdu” zazwyczaj wydawane jest przez wydział komunikacji od ręki za niewielką opłatą.

Sprzedając samochód na kasację w Zielonej Górze i okolicy można to zrobić tylko i wyłącznie na rzecz legalnie działającej firmy, która posiada stosowne zezwolenia i certyfikaty. Tylko taka firma gwarantuje skasowanie pojazdu zgodnie z prawem. Pamiętajmy, że taka firma musi figurować na liście uprawnionych podmiotów publikowanej przez Marszałka Województwa. DWCar posiada wszelkie niezbędne pozwolenia i figuruje na takiej liście Marszałka Województwa Wielkopolskiego. DWCar działa od 12 lat na terenie trzech województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego. Miasto Zielona Góra i gminy Babimost, Bojadła, Czerwieńsk, Kargowa, Nowogród Bobrzański, Sulechów, Świdnica, Trzebiechów, Zabór to także teren naszego działania. Zapewniamy dojazd do każdego miejsca. szybkie terminy realizacji, miłą i kompetentna obsługę, darmowy transport auta i uczciwą cenę.

Potrzebujesz szybko i bezpiecznie zezłomować auto? Nie szukaj dalej!

Kontakt

Kontakt

DWCAR Damian Pawlak
ul. Gostyńska Szosa 27
64-125 Poniec

Email: kontakt@zlomowaniepawlak.pl

Godziny otwarcia:
Pon-Pt: 8.00-16.00
Sob: 8.00-13.00

NIP 696 153 48 00
REGON 301632997

Wycena aut

Sprzedaż części

[wpforms_selector form_id="372100" show_title="on" _builder_version="4.19.5" _module_preset="default" global_colors_info="{}"][/wpforms_selector]