Złomowanie auta Nowa Sól

[wpseo_breadcrumb]

Złomowanie auta Nowa Sól

Mieszkańcom Nowej Soli i okolicznych gmin oferujemy nasze usługi w zakresie kasacji pojazdów. Od lat zajmujemy się złomowaniem samochodów, a nasi klienci doceniają nasz profesjonalizm i zaangażowanie. Uczciwe reguły, którymi się kierujemy pozwoliły nam zdobyć zaufanie klientów. Z dumą obserwujemy, jak po pewnym czasie klienci wracają do nas, by zezłomować u nas kolejny pojazd. Dla nas to potwierdzenie tego, że rzetelność i uczciwość w kontaktach z klientami zawsze się opłaca. Dlaczego nas wybierają?

Zezwolenie na złomowanie aut w Nowej Soli

Kasacja samochodu, to wbrew pozorom nie jest błaha sprawa. Bardzo ważne, by właściciel pojazdu zezłomował go w zgodzie z przepisami i w legalny sposób. Kasacji samochodu można dokonać tylko i wyłącznie w stacji demontażu, która posiada wydane przez wojewodę zezwolenia na złomowanie pojazdów. My takie zezwolenie posiadamy. Widniejmy na publikowanej przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego liście koncesjonowanych firm uprawnionym do złomowania pojazdów.

To ważne, bo tylko koncesjonowana stacja demontażu może wydać właścicielowi złomowanego pojazdu zaświadczenie o kasacji. Takie zaświadczenie jest niezbędne przy wyrejestrowywaniu samochodu.

Aby moc je wydać należy potrzebujemy dowód rejestracyjny samochodu lub poświadczenie dowodu rejestracyjnego. Zdarza się bowiem niekiedy, że dowód rejestracyjny został zagubiony, zniszczył się, został skradziony lub zatrzymany przez policję na przykład podczas kontroli pojazdu. To nie jest duży problem, bo w takiej sytuacji samochód przyjmiemy na podstawie właśnie poświadczenia dowodu rejestracyjnego.

Zgubiony dowód rejestracyjny? To nie problem!

Aby je otrzymać, należy udać się do wydziału komunikacji w Starostwie Powiatowym w Nowej Soli przy ul. Stanisława Moniuszki 3B. Należy zabrać ze sobą umowę kupna-sprzedaży samochodu lub fakturę. A także dokumenty potwierdzające utratę (kradzież lub zagubienie) albo zatrzymanie dowodu rejestracyjnego (np. podczas kontroli drogowej). Jeżeli auto, którego chcemy się pozbyć, nie zostało jeszcze przerejestrowane na nas, to o poświadczenie dowodu rejestracyjnego należy się postarać w wydziale komunikacji właściwym dla poprzedniego właściciela pojazdu. Poświadczenie dowodu rejestracyjnego wydawane jest od ręki i nie trzeba na nie czekać. Trzeba się jednak liczyć z niewielką opłatą za jego wydanie.

Musimy mieć pewność, że auto złomuje właściciel lub osoba upoważniona. Potrzebne więc jest przy przyjmowaniu pojazdu do kasacji potwierdzenie własności samochodu. Jeśli auto jest zarejestrowane na inną osobę, potrzebny jest dokument potwierdzający kto jest jego faktycznym właścicielem. Przy oddawaniu pojazdu nie musi być obecny właściciel, ale dowolna osoba. Ważne, by posiadała upoważnienie właściciela do zezłomowania auta. W razie gdy samochód ma kilku właścicieli, potrzebna jest zgoda ich wszystkich na kasację pojazdu. W przypadku, gdy samochód jest pojazdem firmowym potrzebny będzie wydruk z KRS-u z danymi firmy, do której należy samochód.

Ile kosztuje złomowanie samochodu w firmie DWCar w Nowej Soli?

Nie pobieramy żadnych opłat związanych z złomowaniem auta, odbiorem, czy wystawieniem zaświadczenia. Wręcz przeciwnie. Płacimy za każdy samochód przyjęty do kasacji. Aby dowiedzieć się, ile jeszcze jest wart stary grat, który już nie nadaje się do użytku, a jedynie do zezłomowania, należy się z nami skontaktować. Dokonamy wyceny na podstawie przekazanych na przez Państwo informacji. Cena zależy przede wszystkim od wagi samochodu, ale też od jego stanu. Zgodnie z przepisami złomowane auto powinno mieć przynajmniej 90 procent masy zapisanej w dowodzie rejestracyjnym. Dlatego za zdekompletowane auto, np. bez kół czy bez zapłacimy mniej.

Po ustaleniu ceny uzgodnimy dogodny termin i miejsce odbioru samochodu. Po auto przyjedziemy niego lawetą, zajmiemy się załadunkiem, wypłacimy pieniądze i wydamy niezbędne dokumenty. Zamiast więc martwic się, że stary samochód stoi i zagraca posesję lub parking, niezwłocznie należy oddać go na złom. Tym bardziej, że kasacja aut w Nowej Soli, załatwienie wszelkich formalności związanych ze złomowaniem auta nie jest ani czasochłonna ani trudne.

Nowa Sól to nasz teren działania

Na wyrejestrowanie pojazdu jest 30 dni od momentu oddania go na złom. W tym celu należy się zgłosić do wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego w Nowej Soli przy ul. Stanisława Moniuszki 3B. W urzędzie będą potrzebne: dowód osobisty, dowód rejestracyjny, karta pojazdu, tablice rejestracyjnych, potwierdzenie polisy OC oraz zaświadczenia ze Stacji Demontażu Pojazdów. Potem należy jeszcze powiadomić ubezpieczyciela o zezłomowaniu auta, aby zakończyć polisę.

DWCar działa od 12 lat na terenie trzech województw: wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. Miasto i gmina wiejska Nowa Sól oraz gminy Bytom Odrzański, Kożuchów, Nowe Miasteczko, Otyń, Kolsko to także teren naszego działania. Zapewniamy dojazd do każdego miejsca. szybkie terminy realizacji, miłą i kompetentna obsługę, darmowy transport auta i uczciwą cenę.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń:
Wycena aut – 883 15 15 15
Sprzedaż części – 790 785 506
Odbiór aut do złomowania – 883 15 15 15

Obserwuj NAS

Potrzebujesz szybko i bezpiecznie zezłomować auto? Nie szukaj dalej!

Kontakt

Kontakt

DWCAR Damian Pawlak
ul. Gostyńska Szosa 27
64-125 Poniec

Email: kontakt@zlomowaniepawlak.pl

Godziny otwarcia:
Pon-Pt: 8.00-16.00
Sob: 8.00-13.00

NIP 696 153 48 00
REGON 301632997

Wycena aut

Sprzedaż części

[wpforms_selector form_id="372100" show_title="on" _builder_version="4.19.5" _module_preset="default" global_colors_info="{}"][/wpforms_selector]